קטלוג הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי

דבר היו"ר

כל מי שיגלוש וישוטט בקטלוג המצוי כרגע מולו על המסך לא יוכל שלא להתפעל מהמגוון והעושר של העשייה התיעודית בישראל. לכמות סרטי התעודה המופקים כל שנה במקומותינו אין אח ורע בעולם, ולא בכדי ליצירה התיעודית הישראלית מקום של כבוד בכל פסטיבל ובמה חשובה בעולם שנה אחר שנה. דומה שהמציאות המטורפת והמשתנה שלנו, יחד עם האפשרויות הטכנולוגיות שעומדות היום לרשות היצירה התיעודית, חברו לסינתזה שכאילו נוצרה במיוחד עבור היוצר הישראלי. כך נולד קולנוע עצמאי, בועט ומרגש, שמהווה היום צוהר חשוב מאין כמוהו לתיאור ולתיעוד החברה הישראלית, בכל סרט, מהאישי ועד הפוליטי. יצירה עצמאית ורלוונטית, שהשנה במיוחד, רשמה הישגים מרשימים ברחבי העולם אך באותה מידה החלה לזכות בתשומת לב מיוחדת גם בקרב הקהל הישראלי. אנו שמחים וגאים להיווכח שבכל הסינמטקים וגם באירועי הדוקו אותם עורך הפורום ברחבי הארץ, נרשמת נוכחות גדלה והולכת של קהל שיוצא את ביתו ומגיע לצפות בסרטי תעודה על המסך הגדול. אנו כולנו חשים שיש צמא לחומרים עמוקים יותר, לתכנים מהותיים על החברה בה אנו חיים ומקורותיה. הענות הקהל מעודדת ואנו תקווה שהיא תלך ותגבר גם בשנה הקרובה.

כל מי שמודע לכיוונים שהתקשורת הישראלית, על שלל מרכיביה, צועדת אליהם נוכח התפיסות המסחריות המשתלטות על חיינו מחד וניסיונות צמצום השיח הפלורליסטי מאידך, מבין את חשיבותה של היצירה התיעודית במקומותינו.
במובן זה, כפי שתיווכחו הקטלוג האינטרנטי בו אתם גולשים כרגע הינו כלי נוסף להנגשת הקולנוע התיעודי הישראלי לקהלים מגוונים וגורמים מקצועיים נרחבים בארץ ובעולם.

בברכה
אורי רוזנווקס יו"ר 2011-2014
אסנת טרבלסי יו"ר 2014

* הקטלוג הינו פרי יוזמתו של היו"ר לשעבר, אורי רוזנווקס.
  הוא עולה לאויר כעת, בתקופת כהונתה של היו"ר הנוכחית אסנת טרבלסי

 

הופק ע"י פורום היוצרים הדוקומנטרים ובסיוע:

misrad hyts

קרדיטים:

הפקה ועיצוב: שחר בן-חור
מנהלת הפקה: יפעת זר-סט
עריכה לשונית: שירי פורר
הזנת תכנים: ענבל רוקח
נבנה ע"י: ג'י סייט